Рейтинг навчальної літератури 1 клас НУШ по дисципліні Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ (Частина 1)

Запрошуємо до обговорення ...

Рейтинг навчальної літератури з дисципліни "Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ" 1 клас за версією компанії "Гала-Маркет".

Сьогодні ми хочемо відкрити серію матеріалів, присвячених рейтингу найбільш популярної та затребуваної літератури для організації навчального процесу в першому класі установ загальної середньої освіти за програмою Нової української школи (НУШ). Звичайно ж, наш рейтинг не буде строго об'єктивним, оскільки масив інформації, що надходить та аналізується нами, обмежений лише колом наших замовників, клієнтів, відвідувачів торгових точок. Проте, той чималий обсяг реалізації товарів, думки й оцінки педагогів, що були висловлені в процесі спілкування, а також наш аналіз попиту і зовнішніх атрибутів навчальних засобів, дають певний зріз даних, що дозволяють нам зробити деякі висновки і розставити певні акценти за результатами сезону осені-зими 2018-2019 рр .

У цих публікаціях ми характеризуємо тільки відносні кількісні показники затребуваності літератури з тієї чи іншої дисципліни та аналізуємо зовнішні чинники, що сприяють або навпаки перешкоджають попиту на представлений асортимент посібників. У цьому форматі ми не будемо торкатися їх змістовної частини та дидактичних особливостей, а тільки трішки поміркуємо над можливими причинами популярності або незначної уваги до навчальних матеріалів.

Хочемо підкреслити, що ми ні в якому разі не хочемо применшити заслуги авторів та їх творінь, навпаки, вважаємо, що наявність альтернатив тільки підвищує якість освітнього процесу та дає можливість вчителям і батькам вибрати відповідні для себе і своїх вихованців екземпляри. Коментарі до представленого рейтингу базуються виключно на думках педагогів, наших відчуттях, припущеннях і висновках, які в чомусь можуть бути помилкові або не враховувати всі обставини і особливості роботи видавництв та представлених ними матеріалів. Але можливо, що наше бачення і наша точка зору дадуть всім учасникам процесу додаткову поживу для роздумів і будуть тільки сприяти вдосконаленню в сфері забезпечення шкіл необхідними навчальними засобами. Будемо раді почути іншу думку і запрошуємо до діалогу усі зацікавлені сторони.

Ну, а тепер, коли з необхідними передмовами покінчено, приступаємо безпосередньо до рейтингу навчальних посібників з дисциплін. І, мабуть, буде правильним почати з абсолютно нового предмету в програмі навчання першокласників - "Я досліджую світ".

Рейтинг із дисципліни Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

Звичайно поява в межах впровадження принципів та засад Нової ураїнської школи базової дисципліни, що ніколи до того не викладалася у закладах загальної середньої освіти, стала додатковим стресовим чинником для педагогів та операторів ринку навчальної літератури. Адже саме в ній зосреджені найбільші новації інтегральної компетентнісної освіти, що становлять підгрунтя методології НУШ. За таких обставин і нам і нашим споживачам довелося у майже "бойових умовах" здобувати необхідну інформацію та "озброюватись" знаннями для оптимального забезпечення потреб освітніх закладів у засобах для організації навчального процесу. Тепер, коли ситуація більш-меньш визначилась, спробуємо підбити певні підсумки сезону. 

5 місце - Робочий зошит у 2-х частинах авт. Гущина Н.І. (до підручника Бібік Н. М., Бондарчук Г. П.) від видавництва Сиция

Робочий зошит у 2-х частинах авт. Гущина Н.І. (до підручника Бібік Н. М., Бондарчук Г. П.) від видавництва "Сиция" - співавтор однієї з помітних робіт НМК дисципліни "Я досліджую світ" Коршунової О.В., Гущиної Н.І., що також увійшов до нашого рейтингу, у своїй сольній роботі відзначився здобутками та успіхами в достатньо конкурентному середовищі. Так, свої варіанти посібників до підручника Бібік Н.М. представили видавництва "Підручники і посібники", "Ранок", "Сиция". І саме продукт останнього став одним з найпомітніших та достатньо актуальним.

Сучасний зошит з різноманітними додатковими "фішками", як то доповнена реальність, QR-коди із ключем для використання відео та аудіо матеріалів з веб-сторінок та інш., не залишили байдужим вчителів та батьків. До того ж видавництво доволі вчасно надрукувало як першу так і другу частину навчального засобу. Все це сприяло популярності зошиту та стабільно високому попиту на нього.

4 місце - Робочий зошит у 2-х частинах Бібік Н. М., Бондарчук Г. П. від видавництва РАНОК

Робочий зошит у 2-х частинах Бібік Н. М., Бондарчук Г. П. від видавництва "РАНОК" - зізнаємось чесно, що на початку навчального року даний примірник був незаслужено обділений увагою з нашого боку та з боку наших клієнтів. Можливо, через неритмічність виходу з друку, можливо, через брак інформації чи якісь інші субєктивні причини, але цей навчальний комплекс не увійшов у першу 10-ку нашого осіннього рейтингу. Але вже у листопаді та зимового сезону він набрав такої потужної ходи, що кожне його надходження розходилося з нашого складу за лічені дні.

До переваг можна віднести також відносно вчасну появу методичних розробок, так необхідних вчителям першого класу при освоєнні нової дисципліни. Деякі непорозуміння під час замовлення та планування роботи за допомогою цих навчальних засобів виникли через неоднозначну їх нумерацію: декларовані 2 частини насправді перетворилися на повноцінні 3 через розділення курсу першого семестра на частини 1.1 та 1.2. А так, в цілому робочий зошит авторів Бібік Н. М. та Бондарчук Г. П. знайшов гідне місце серед найкращих зразків робочих матріалів для вивчення предмету "Я досіджую світ".

3 місце - Зошит-практикум у 4-х частинах авторства Воронцової Т.В., Пономаренко В.С., Хомич О.Л., Гарбузюк І.В., Андрук Н.В. від видавництва Алатон

Зошит-практикум у 4-х частинах авторства Воронцової Т.В., Пономаренко В.С., Хомич О.Л., Гарбузюк І.В., Андрук Н.В. від видавництва "Алатон" - несподіванка сезону, яка швидко пройшла шлях від новинки до затребуваного придбання. У першому варіанті нашого рейтингу (на початок листопада 2018) дане видання займало 5-6 позицію, але з плином часу його затребуваність тільки зростала, що й обумовило такі високі позиції на сьогоднішній день. Користувачі літератури за авторством Бех І.Д. та Воронцової Т.В. , зокрема курсу з "Основи здоровя", вже звикли до якості та особливого почерку авторів. І от тепер, вже без постійного учасника колективу Бех І.Д., але у достатньо чисельній команді однодумців, Воронцовій Т.В. вдалося одразу встановити досить пристойну планку у новому амплуа. Ставка на простоту й доступність матеріалу та яскраві ілюстрації в купі з різноманітними темами й завданнями зробили свою справу.

Автори передбачили можливість користування методичними розробками та відеоматеріалами до своїх робіт через мережу Інтернет. До того ж, за свідченнями наших замовників, Воронцова Т.В. завжди відкрита у спілкуванні та наданні інформації й додаткових матеріалів педагогам через соціальні мережі. Все це тільки додає привабливості представленій роботі серед потенційних споживачів.

2 місце - Робочий зошит у 4-х частинах Т.Гільберг, С.Тарнавська, Н.Павич від видавництва “Генеза”

Робочий зошит у 4-х частинах Т.Гільберг, С.Тарнавська, Н.Павич від видавництва "Генеза" - одна з найгрунтовніших розробок в межах предмету вивчення "Я досліджую світ" стала доволі успішною серед широкого кола освітянської спільноти. 4 повноцінних частини по 64 сторінки кожна складають цілісний змістовний та насичений матеріал для пізнання першокласниками себе та навколишнього світу. Гарно оформлені, органічно складені та поєднані матеріали й творчі завдання з цікавими картинками й образами створили підгрунтя популярності цього навчального засобу. Однак і тут не обійшлось без дивних речей...

Зокрема, впродовж всього вересня ми не могли отримати 1 частину квартету, яка власне й була найбажанішою зогляду на початок навчального року, у той же час нам двічі надходила 3-я частина, яка без перших двох лежала на складі "мертвим вантажем". За такої ситуації дифіцит перших тижнів навчання був покритий за рахунок робочих зошитів за авторством Єресько Т.П. видавництва "Сиция" та Жаркової І., Мечник Л. видавництва "Підручники і посібники" - доволі якісних альтернатив, що були представлені на ринку достатньо оперативно. Наразі, всі 4 частини вийшли з друку та стабільно продаються замовникам, що дещо реабілітує ситуацію, тим більше у порівнянні з іншими дисциплінами та операторами ринку.

1 місце - Робочий зошит у 2-х частинах Большакова І.О., Пристінська М.С. від видавництва “Ранок”

Робочий зошит у 2-х частинах Большакова І.О., Пристінська М.С. від видавництва "Ранок" - за нашими враженнями та статистикою найбільш очікуваний та жаданий посібник осені-зими 2019. Здається, в ньому зійшлися всі складові успіху: сильні автори, вдалий формат, активне просування, що в підсумку і принесло свої дивіденди. Однак і в цій "бочці меду" знайшлась "ложка дьогтю"...

Вихід у кінці вересня став випробуванням на міцність нервів і розповсюджувачів, і кінцевих споживачів, створив зайвий ажіотаж та напруженість. Цьогоріч така ситуація може й не призвела до катастрофічних наслідків, перш за все через відсутність альтернатив, але не факт, що в подальшому це не призведе до втрати позицій. Також при всіх незаперечних перевагах зошита є питання до його візуально-графічного оформлення. Так що втриматись на вершині буде досить складно без висновків та коректив у подальшому, тим більше, що вже анонсовані робочі зошити до зазначеного підручникка від інших видавництв. А поки що...

..вітаємо видавництво "РАНОК" та авторів Большакову І.О. та Пристінську М.С. з вдалим дебютом у цій номінації.

Загалом наша 10-ка виглядає наступним чином: 

  1. Робочий зошит у 2-х частинах Большакова І.О., Пристінська М.С. - “РАНОК”;
  2. Робочий зошит у 4-х частинах Т.Гільберг, С.Тарнавська, Н.Павич - “ГЕНЕЗА”;
  3. Зошит-практикум у 2-х частинах авторства Воронцової Т.В., Пономаренко В.С., Хомич О.Л., Гарбузюк І.В., Андрук Н.В. - “АЛАТОН”;
  4. Робочий зошит у 2-х частинах Бібік Н. М., Бондарчук Г. П. - “РАНОК”;
  5. Робочий зошит у 2-х частинах авт. Гущина Н.І. (до підр.Бібік Н.М.) - “СИЦИЯ”;
  6. Робочий зошит у 2-х частинах Лабащук О., Решетуха Т. ( до підручника Н.М. Бібік) - “Підручники і посібники”;
  7. Робочий зошит у 2-х частинах Коршунової О.В., Гущиної Н.І. - “ОСВІТА”;
  8. Робочий зошит у 2-х частинах Грущинська І.В., Хитра З.М. - “ОРІОН”;
  9. Робочий зошит у 2-х частинах Лабащук О., Решетуха Т. (до підручників за програмою Р. Шияна) - “Підручники і посібники”;
  10. Зошит-альбом у 2-х частинах авт. Тагліна О.В., Іванова Г.Ж. - “РАНОК”.

Далі буде...

Рейтинг: 5 / 5 (2)
nata 06 мар 2019 в 10:32 # Ответить
Так, наступний рейтинг буде з української мови вже сьогодні.
Олена 04 мар 2019 в 22:35 # Ответить
Дякую за рейтинг
Підкажіть, будь ласка, а по іншим дисциплінам буде продовження?

ОтменитьОставьте отзыв или задайте вопрос по товару

, ,