Рейтинг зошитів 1 клас НУШ з Української мови (частина 2)

Одна з найскладніших номінацій через велику кількість основної та допоміжної літератури, через складність порівняння робочих зошитів з української мови для 1 класу НУШ, прописів, тренажерів, шаблонів, посібників. Однак, ми на початку нашої аналітичної роботи домовилися враховувати переважно кількісні чинники продаж та заявок, тому в обраному форматі їх ранжування цілком можливе. Окрім того, ми вивели за межі нашої оцінки навчальні засоби для шкіл з російською мовою навчання (можливо, у подальшому за цією категорією буде представлений окремий рейтинг). Отже, до справи. 

5 місце - Прописи з калькою до Букваря Цепової І.В., Воскресенської Н.О. у 2-х частинах від видавництва Ранок

У цьому випадку можна поставити знак рівності між номінантом та Робочим зошитом з розвитку зв'язного мовлення та читання тих же авторів, оскільки вони виходили з друку синхронно та в багатьох випадках реалізовувались в парі, але все ж таки саме прописи були найбільш затребуваними та популярними серед замовників. І такий результат став закономірним підсумком праці авторів на "освятянській ниві" та вдалої адаптації численних наробок до вимог Нової української школи.

До складових успіху посібника слід віднести зручний формат, яскраве оформлення, насичений зміст та сплетіння своєрідних тем і подачі з класичними прийомами викладення матеріалу. Окремою перевагою на старті навчальних семестрів став достатньо вчасний їх випуск видавництвом. Ну, і додаткові можливості для забеезпечення усіх потреб учнівських колективів забезпечив варіант прописів для лівшів.

Таким чином, грунтовність та різноплановість навчального комплесу, розробленого Цеповою І.В. та Воскресенською Н.О., разом зі здобутками організаційно-технічного забезпечення стали запорукою високих показників їх продаж.

4 місце - Зошит для письма і розвитку мовлення до підручника Большакової І.О., Пристінської М.С. у 2-х частинах від видавництва Підручники і посібники

Напевно один з основних претендентів на звання сенсації сезону. І хоча автори Л.Грибчук та В.Ткачук достатньо відомі у професійному колі, тим не менше такий суттєвий рівень затребуваності даної позиції був трохи несподіваним та привернув до себе увагу фахівців та споживачів.

В цьому контексті схвальних слів заслуговує аналітична та маркетингова робота видання "Підручнки і посібники", які дуже вдало зорієнтувалися на перших порах впровадження НУШ та "зігравши на чужому полі" закрили багато "білих плям" у підготовці навчальних комплексів до основних дисциплін першого року навчання.

Так, завдання на підготовку та реалізація даного посібника стали напрочуд вдалими та явили на світ чи не єдиний примірник прописів до Букваря Большакової І.О., Пристінської М.С. (прописні елементи містяться у робочому та навчальному зошитах авторів Букваря, але повномасштабно вони представлені саме даним номінантом). Поєднання такого маркетингового чуття з творчим втіленням та сучасним оформлееннням принесло заслужений успіх зошиту.

3 місце - Зошит для письма і розвитку мовлення "Пишу, міркую, розповідаю" у 4-х частинах від видавництва "Освіта"

Метрів авторського цеху, визнаних фахівців філологічної галузі Вашуленко О.В., Вашуленко М.С., Прищепу О.Ю. нема потреби представляти освітянській спільноті, тому і за продаж видавництву і розповсюджувачам не було чого хвилюватися. Перевірені методики, сучасні технології та можливість поетапного придбання на кожну чверть за доволі доступного ціною дали необхідну перевагу та привабливість саме цьому навчальному засобу.

Єдине, що хотілося б зауважити, це візуально-стилістичне оформлення зошиту (за виключенням його титульних сторінок), яке, на наш смак, дещо програє конкурентам. Серйозна конкуренція від авторів та творів видань "Ранок","Підручники і посібники", а з наступного сезону й "Генези" та інших виробників не дозволяють почуватися надто впевнено "автентичному" примірнику. Зокрема, прописи до Букваря Вашуленко від Заїки А.М. ("Ранок") користувалися значною увагою аудиторії, єдине що не дозволило їм зайняти міцні позиції на ринку - це відсутність продовж довгого часу 1-ї частини при наявності 2-ї, що було не зовсім зрозуміло на почату навчального року.

Щоб там не було, але виокремлені нами незначні недоліки сповна пориваються авторитетом авторів та прихильністю до їх методик багатьої педагогів. Тому вдосконалення зазначених аспектів в наступних виданнях створить необхідний потенціал для подальшого зростання популярності цього посібника.

2 місце - Робочий зошит до "Букваря" Большакової І.О., Пристінської М.С. у 2-х частинах від видавництва "Ранок". 

Якісні та яскраві зошити великого формату (А4) зайняли чільне місце серед розмаїття робочих засобів для засвоєння змісту підручника з української мови. Новаторські ідеї та їх образно-практичне втілення, різносторонні та незвичайні завдання, своєрідна стилістика та неповторний спосіб залучення графічних елементів та багатожанрових малюнків до творчого осмислення матеріалу знайшли своїх шанувальників серед багатьох педагогів та батьків.

На наш погляд та за думкою окремих педагогів ще більший потенціал на старті навчального року мав Навчальний зошит у 4-х частинах тих же авторів, але кілька чинників не дозволили йому реалізуватися в повній мірі. Зокрема, нам здається, що була допущена стратегічна маркетингова помилка при плануванні друку навчальних засобів, коли пізній вихід 1-ї частини (тим більше після появи робочого зошиту, розрахованого на півріччя, а не на чверть) для комплексу з 4-х частин став критичним та зменшив цікавість до нього з боку фахівців та користувачів. З іншого боку, можливо, зіграв свою роль і фінансовий компонент, адже сумарна вартість річного комплекту (4 частини) могла стати перепоною для багатьох поціновувачів праці даних авторів. Але як би там не було, творіння Большакової І.О. та Пристінської М.С. стали бажаними та довгоочікуваними подарунками для учнів та вчителів багатьох шкіл України.

1 місце - Зошит для письма і розвитку мовлення "Я пишу" Пономарьової К.І. у 2-х частинах від видавництва "Оріон"

За кількісними показниками продажу та запитів у нашому магазині даний навчальний засіб стоїть приблизно на тому ж рівні, що й другий номінант (Робочий зошит. До "Букваря" Большакової І.О., Пристінської М.С.). Єдине, в чому полягає відмінність - це динаміка попиту: якщо продукт від видавництва "Ранок" реалізовувався протягом сезону дещо нестабільно з явними піками у періоди виходу 1-ї (вересень-жовтень) та 2-ї (грудень-січень) частин, то оріонівський виріб продавався більш-меньш рівно протягом всього сезону, чому сприяв відносно оперативний вихід з друку обох частин.

У зошиті Пономарьова К.І., здається, найбільш гармонійно поєднані всі компоненти якісної роботи, спрямованої на її головну аудиторію - учнів першого класу: насичені кольорові ілюстрації, доступний спосіб подачі матеріалу, цікаві завдання. Повноцінний навчальний комплекс з тренажерами для письма й читання, додатковими засобами для букварного й післябукварного періодів.

Тим більше почесна увага серед користувачів, враховуючи достатньо щільне коло альтернатив до Букваря Пономарьової К.І. Всі основні гравці на видавничому полі представили свої творіння до зазначеного комплексу, зокрема, достатньо схвальних відгуків ми почули про "Зошит для письма і розвитку мовлення" (авт. Паладій Л.А.) від видавництва "Освіта", який теж потрапив до нашої 10-ки. Так що у наступному році боротьба за першість у цій номінації обіцяє бути гострою та цікавою, а на сьогодні наші поздоровлення Пономарьовій К.І. та команді видавництва "Оріон".

10-ка найпопулярніших видань від "Гала-Маркет" має такий вигляд:

  1. Зошит для письма і розвитку мовлення “Я пишу” Пономарьової К.І. у 2-х частинах - “Оріон”;
  2. Робочий зошит до «Букваря» Большакової І.О., Пристінської М.С. у 2-х частинах - “Ранок”;
  3. Зошит для письма і розв.мовлення “Пишу, міркую, розповідаю” у 4-х частинах - “Освіта”;
  4. Зошит для письма і розвитку мовлення Л.Грибчук та В.Ткачук (до підручника Большакової І.О., Пристінської М.С.) у 2-х частинах - “Підручники і посібники”;
  5. Прописи з калькою до Букваря Цепової І.В., Воскресенської Н.О. у 2-х частинах - “Ранок”;
  6. Зошит для письма і розвитку мовлення С.Тарнавської у 2-х частинах - “Генеза”
  7. Робочий зошит до «Букваря» Іваниці Г.А. “Малюю, пишу, читаю” -  у 3-х частинах - “Ранок”;
  8. Зошит для письма і розвитку мовлення Савчук А., Сапун Г. (до підручника Вашуленко)  - “Підручники і посібники”;
  9. Зошит для письма і розвитку мовлення Паладій Л.А. (до підручника Пономарьової К.І.) у 2-х частинах - “Освіта”;
  10. Зошит для письма і розвитку мовлення до підручника Іщенко О.Л., Логачевської С.П. у 2-х частинах - “Літера”.

Першу частину рейтингу для 1 класу НУШ з дисципліни "Я досліджую світ" можна почитати тут

Рейтинг: 5 / 5 (3)
Олена 04 сен 2019 в 22:47 # Ответить
Чи буде в наявності альбом \"Моя творча праця.\"Грущинська І,А. 1клас .
nata 05 сен 2019 в 04:33 # Ответить
Був маленький тираж, він продан, а додруку ще немає.

ОтменитьОставьте отзыв или задайте вопрос по товару

, ,